Procedury adopcyjne
1.

Odwiedź naszą stronę www.ciapkowo.pl lub profil facebook – otwórz zakładkę „Psy do adopcji”/”Koty do adopcji”. Przeczytaj uważnie opisy zwierzaków, nie kieruj się tylko wyglądem. Wybierz zwierzaka, który jest najbliższy Twojemu sercu.

2.

Wyślij do nas maila na adres schronisko@ciapkowo.pl z prośbą o przesłanie ankiety adopcyjnej, podając imię zwierzaka jakim jesteś zainteresowany. Po otrzymaniu i wypełnieniu ankiety odeślij ją do nas. Pytania dotyczą Twojego trybu życia, warunków mieszkaniowych itp. pozwoli nam to lepiej poznać Twoje oczekiwania względem nowego domownika.

3.

Po rozpatrzeniu ankiety oddzwonimy do Ciebie i albo umówimy na spacer zapoznawczy z wybranym psiakiem (nie dotyczy kotów), konkretnego dnia o konkretnej godzinie, ze wszystkim domownikami, którzy będą zamieszkiwać ze zwierzakiem, lub zaproponujemy innego zwierzaka, pasującego do Twojego stylu życia. Zwykle organizujemy do 3 takich spotkań – dzięki temu lepiej poznasz wybranego przez Ciebie zwierzaka.

4.

Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy adopcyjnej. Jeżeli jesteś przekonany, że Twój wybór jest tym właściwym, a my będziemy pewni, że oddajemy zwierzaka w dobre ręce – następuje podpisanie umowy adopcyjnej (podpisanie umowy jest umawiane wcześniej z pracownikiem biura adopcyjnego). Na tym etapie poprosimy również o wniesienie opłaty adopcyjnej (opłatę można wnieść tylko gotówką) oraz zobowiążemy Cię do wyrażenia zgody na wizytę przed/po/adopcyjną.
UWAGA! W przypadku adopcji kota należy mięć ze sobą transporterek. W przypadku adopcji psa – obroże oraz smycz.

5.

Od tej chwili stajesz się oficjalnie opiekunem psa/kota z naszego schroniska. Oczywiście w razie problemów, pytań – zawsze chętnie służymy pomocą i staramy się wspólnie rozwiązywać wynikające po drodze problemy. Dbaj o swojego zwierzaka.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie? Prosimy o kontakt po numerem 58 622 25 52 lub schronisko@ciapkowo.pl

Skip to content